about-1

Stollar /

Nasza historia

Firma STOLLAR SYSTEMY OKIENNE istnieje na polskim rynku od 2000 roku.

Od początku działalności naszym założeniem było zaspokajanie potrzeb najbardziej wymagających klientów.

Naszym celem jest dostarczanie produktów, które spełniają najwyższe standardy jakości, a także indywidualne oczekiwania każdego z naszych klientów. Dom jest ważnym miejscem w życiu człowieka. Każdy spędza w nim większość swojego wolnego czasu, relaksując się w zaciszu odpowiednio oświetlonego i przyjemnego wnętrza. Właśnie dlatego dopełniamy wszelkich starań, aby nasze produkty zadowalały najbardziej wymagające gusta.

Okna STOLLAR gwarantują wysoki komfort i zamieniają każde wnętrze domu w przestrzeń pełną blasku, ciepła oraz elegancji.

Największym kapitałem firmy są ludzie

Lata doświadczeń ze stolarką PVC pozwoliły nam na skompletowanie załogi, która profesjonalnie produkuje, montuje i sprzedaje nasze produkty.
Inwestujemy w długoterminowe zatrudnienie, nieustannie poszerzając kompetencje naszych pracowników.

Dzięki temu, dziś STOLLAR SYSTEMY OKIENNE jest dużym i liczącym się producentem stolarki okiennej na rynku Europejskim.

 

about-3

 

Co nas wyróżnia /

Nasza Technologia

Specjalizujemy się w produkcji okien i drzwi wykonanych w technologii PVC, aluminium oraz drewna. Jakość naszych produktów gwarantuje Europejski Znak Zgodności CE oraz Certyfikaty Jakości otrzymane przez naszych dostawców profili, szyb i okuć.

Technologia /

Okna PCV

Technologia tłoczenia profili z twardego PVC rozwija się od ponad 30 lat i trwa po dziś dzień. Polichlorek winylu jest niezwykle trwałym, odpornym na starzenie materiałem. Dzięki temu wykonane z niego okna funkcjonują niezawodnie wiele lat.

To materiał odporny na czynniki mechaniczne i klimatyczne, takie jak deszcz, mróz, wiatr, promieniowanie UV czy zmiany temperatury. Dodatkowo posiada właściwości termoizolacyjne oraz zapewnia optymalną izolację akustyczną. Z biegiem lat okna nie zmieniają swojego kształtu czy koloru i łatwo utrzymać je w czystości.

Dzięki możliwości uzyskania praktycznie każdego kształtu profilu PVC, okna z łatwością komponują się z obiektami nowoczesnej i zabytkowej architektury. W 2007 roku STOLLAR zakupił najnowocześniejszą oraz w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną, która gwarantuje najwyższą jakość stolarki PVC.

 

zobacz okna pvc

Technologia /

Okna i drzwi drewniane

Okna i drzwi firmy STOLLAR produkowane są z najlepszych gatunków sosny, dębu oraz egzotycznego drewna mahoniowego – meranti. Technologia produkcji profili z drewna wymusza bardzo staranne przygotowanie surowca – drewno musi być dobrze wysuszone.

Całkowite zautomatyzowanie tego etapu jest gwarancją jego właściwego przebiegu. Klejenie profili z lameli, a nie jak dawniej – wykonywanie ich z litego drewna, zupełnie eliminuje problem późniejszego paczenia się profili. Trójwarstwowa klejonka o równoległym układzie lameli posiada zdecydowanie lepsze parametry techniczne od drewna litego o takim samym przekroju.

Profil z drewna musi sprostać oddziaływaniu zmiennych warunków atmosferycznych – wilgoci czy naporowi wiatru, a zatem kluczowa jest jego trwałość. Trwałości nadaje oknom proces impregnacji oraz nakładanie powłoki wykończeniowej z lakieru: warstwa gruntująca, podkładowa, międzywarstwa i wykończeniowa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, STOLLAR zainstalował najnowocześniejszą w Europie linię do lakierowania i suszenia elementów okiennych.

zobacz okna drewniane

Technologia /

Okna aluminiowe

Aluminium to materiał odznaczający się małą gęstością, dobrymi właściwościami mechanicznymi i odpornością na korozję. W czystej formie jest kruchy i łamliwy, ale używany w różnego rodzaju stopach, poprawia swoje właściwości wytrzymałościowe. Ponad 25% produkcji tego metalu wykorzystywana jest w budownictwie.

W procesie tłoczenia powstają ramy okien, drzwi, prefabrykowane elementy konstrukcyjne fasad i inne. Wytwarzane w ten sposób systemy stwarzają możliwość projektowania i wykonywania złożonych konstrukcji aluminiowo-szklanych, których popularność w branży budowlanej nieustannie wzrasta.