Okna /

Okna drewniane

Okna drewniane to coś więcej, niż stolarka okienna. To okna posiadające duszę.

Choć zwolenników okien drewnianych zawsze było wielu, to w ostatnich latach ich grono dynamicznie się powiększa. Jest to zasługa nieprzemijającej mody na ekologię, zdrowy styl życia i otaczanie się produktami prosto z natury, charakteryzującymi się również doskonałą jakością wykonania. Do ich wytwarzania najczęściej wykorzystuje się doskonałe gatunkowo drewno sosnowe. Ale równie chętnie sięga się po Dąb, a nawet gatunki egzotyczne, takie jak Meranti.

Cechy konstrukcyjne

  1. Możliwość instalacji pakietu 3-szybowego zapewniającego doskonałą izolację termiczną i akustyczną.
  2. Trzy uszczelki po zetknięciu ze sobą tworzą dwie komory powietrzne, dodatkowo izolując pomieszczenie. Umożliwiają jednocześnie wolną wymianę wstępnie ogrzanego powietrza.
  3. Termookapniki zabezpieczają ramę okienną przed działaniem wilgoci z zewnątrz. Odprowadzając wody opadowe poza ramy okienne, chronią całość konstrukcji przed zawilgoceniem.
  4. Konstrukcja zespolona wykonana z drewna klejonego trójwarstwowo.
IV 92 EUROLINE RETRO

IV 92 EUROLINE RETRO

Najszerszy i najcieplejszy z systemów RETRO. IV 92 EUROLINE RETRO wpisuje się w architekturę nowoczesnych rezydencji jak również zabytkowych kamienic. Okna wykonywane są ze starannie wyselekcjonowanego drewna sosnowego, mahoniowego (Meranti) bądź dębowego klejonego warstwowo.

IV 92 EUROLINE SOFT

IV 92 EUROLINE SOFT

System o eleganckim designem, estetycznie zaokrąglonym profilu o opływowych kształtach. Okna wykonywane są ze starannie wyselekcjonowanego drewna sosnowego, mahoniowego (Meranti) bądź dębowego klejonego warstwowo.

IV 92 EUROLINE

IV 92 EUROLINE

Jest to alternatywa dla klasycznego systemu IV 78 i 88 EUROLINE, o szerokośći 92 mm, perfekcyjnie energooszczędny. System cechuje się wysokimi parametrami izolacyjności cieplnej oraz trwałą i masywną konstrukcją. Okna wykonane w profilu IV 92 EUROLINE zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów.

IV 88 EUROLINE BELGIA

IV 88 EUROLINE BELGIA

Alternatywa dla IV 78 EUROLINE o szerokośći 88 mm. System dedykowany na rynek francuski, belgijski i holenderski. Okna wykonywane są ze starannie wyselekcjonowanego drewna sosnowego, mahoniowego (Meranti) bądź dębowego klejonego warstwowo.

IV 88 EUROLINE RETRO

IV 88 EUROLINE RETRO

System ten dedykowany jest osobom ceniącym sobie piękno i delikatność.. Dzięki finezyjnej linii żłobień, System IV68 Retro pozwala zachować wygląd okien z XIX wieku. Dodatkowo zapewnia wysokie parametry izolacyjności i szczelności.

IV 88 EUROLINE SOFT

IV 88 EUROLINE SOFT

Jest to alternatywa dla klasycznego systemu IV 88 EUROLINE, wzbogacony o dodatkowe walory wizualne. Okna wykonywane są ze starannie wyselekcjonowanego drewna sosnowego, mahoniowego (Meranti) bądź dębowego klejonego warstwowo.

IV 88 EUROLINE

IV 88 EUROLINE

System o grubości 88 mm jest produktem kierowanym do grupy wymagających klientów. Okna wykonywane są ze starannie wyselekcjonowanego drewna sosnowego, mahoniowego (Meranti) bądź dębowego klejonego warstwowo.

IV 78 EUROLINE RETRO

IV 78 EUROLINE RETRO

System dedykowany jest koneserom klasycznego piękna. Doskonale wpisuje się w architekturę nowoczesnych rezydencji jak również zabytkowych kamienic. Okna wykonywane są ze starannie wyselekcjonowanego drewna sosnowego, mahoniowego (Meranti) bądź dębowego klejonego warstwowo.

IV 78 EUROLINE BELGIA

IV 78 EUROLINE BELGIA

Z racji swoich specyficznych i unikatowych walorów estetycznych, system jest niezwykle popularny we Francji, Belgii i Holandii. Okna wykonywane są ze starannie wyselekcjonowanego drewna sosnowego, mahoniowego (Meranti) bądź dębowego klejonego warstwowo.

IV 92 EUROLINE BELGIA

IV 92 EUROLINE BELGIA

Najcieplejsza alternatywa dla IV 78 oraz 88 EUROLINE o szerokości 92 mm. System dedykowany na rynek francuski, belgijski i holenderski. Okna wykonywane są ze starannie wyselekcjonowanego drewna sosnowego, mahoniowego (Meranti) bądź dębowego klejonego warstwowo.

IV 78 EUROLINE SOFT

IV 78 EUROLINE SOFT

Profil IV 78 EUROLINE SOFT to rozwiązanie polecane tradycjonalistom. Charakteryzuje się miękką linią podkreśloną poprzez krawędzie o promieniu zaokrąglenia 6 mm.

IV 78 EUROLINE

IV 78 EUROLINE

To optymalny wybór dla osób, które ponad wszystko cenią sobie szlachetność i naturalność materiału. Okna wykonywane są ze starannie wyselekcjonowanego drewna sosnowego, mahoniowego (Meranti) bądź dębowego klejonego warstwowo.

System Belgijski

System Belgijski

Z uwagi na swoje specyficzne i unikatowe walory estetyczne stosowany jest głównie we Francji, Belgii i Holandii. Przy oknach w systemie belgijskim, zamiast okapników aluminiowych stosuje się okapniki w całości wykończone z drewna.

System Skandynawski

System Skandynawski

Jak sama nazwa wskazuje oraz ze względu na estetykę wizualną, okna w tym systemie stosowane są najczęściej w krajach skandynawskich i Anglii. W tym przypadku okna otwierane są na zewnątrz, co zapewnia dodatkową przestrzeń wewnętrzną. Dzięki temu przedmioty pozostawione na parapecie, mogą na nim pozostać podczas otwierania okna. Skuteczne doszczelnienie podczas wietrznej pogody zapewnia rama skrzydła, która dociskana jest do ościeżnicy.

System Sash

System Sash

Są to typowe okna angielskie, których zainteresowaniem cieszą się głównie rynki takie jak Wielka Brytania czy Irlandia. Otwierając się w sposób przesuwany góra-dół dają prostą i solidną konstrukcję. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskuje się dodatkową przestrzeń użytkową wewnątrz pomieszczenia.

System Casement

System Casement

Okna typu Casement są to tradycyjne okna angielskie otwierane na zewnątrz, zapewniając oszczędność przestrzeni użytkowej. Popularnością cieszą się również w Holandii. Dodatkowy charakter kształtowany uwarunkowaniami kulturowymi mogą akcentować dodatki takie jak szpros ozdobny.

Okno Unitas

Okno Unitas

Okno typu obrotowego stanowi doskonałe rozwiązanie, wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba szybkiego i częstego wietrzenia. Dzięki cechom konstrukcyjnym oraz specjalnemu systemowi okuć, jednym ruchem możliwe jest wychylenie okna o 180 stopni. Regulowany hamulec skrzydła, utrzymuje skrzydło w dowolnej pozycji wietrzenia. Takie rozwiązanie ułatwia nie tylko wentylację pomieszczenia ale umożliwia również łatwe czyszczenie całego okna w wewnątrz budynku.

Potrzebujeszwidget-1
pomocy?

Skontaktuj się
z nami 

widget-2Katalog
okien drewnianych

Zobacz on-line